Фотошпалери: так чи ні?

25.02.2020  |  Статті

Згадка про перший пристрій для виготовлення звичних для нас на сьогоднішній день рулонних шпалер датується 1799 роком. На початках зображення на шпалери наносили вручну, згодом почали використовувати технічні досягнення у типографії. Виготовленням фотошпалер у сучасному їх вигляді почали займатись в 50-х роках минулого століття. Творцем цієї ідеї виступив літограф з Франції Жюль Шере, що славився оригінальністю робіт у стилі плаката.

Фотошпалери – шпалери, що мають спеціальний шар, захищаючий від вологи, на яких найчастіше зображають пейзажі, архітектуру, рослинні орнаменти тощо. Цей спосіб оздоблення інтер’єрів користувався особливою популярністю в радянські часи, коли далеко не кожен міг дозволити собі просторе житлове приміщення, вікна якого виходили на привабливий вид. На допомогу приходили фотошпалери, малюнок яких дозволяв візуально розширити простір, зробити його більш просторим та світлим й, відповідно, затишнішим та приємнішим для перебування.

Багато хто думає, що на сьогоднішній день фотошпалери – це давно забути тенденція, що насправді є хибним. Завдяки сучасним дизайнерським та технологічним розробкам фотошпалери знову стають в моді й нерідко використовуються для оздоблення не тільки стін, а й стелі.

Види фотошпалер

Весь широкий асортимент фотошпалер класифікують за матеріалом, поділяючи їх на:

1. Паперові.

Найбільш доступні за критерієм ціни, однак поступаються за якісними показниками. у більшості випадків вони виготовляються з тонкого паперу.  А зображення, яке наноситься у такий самий спосіб, як і друк преси, також не вирізняється довговічністю.

2. Вінілові.

Вкриті спеціальним засобом, що характеризується особливою міцністю та забезпечує антигрибковий ефект. Вінілові фотошпалери є більш цупкі, вологостійкі та мають глянцевий блиск.

3. Флізелінові.

Вони стають доповненням інтер’єру у такий спосіб: на обрану ділянку стіни наноситься клей, поверх якого розміщується шпалера. Цей вид не менш надійний порівняно з вініловими, добре пропускають повітря й є гігроскопічними.

Окрім цих видів, також можуть бути шпалери, покриті лаком, ламінуючою, матовою або блискучою плівкою.

В чому плюси фотошпалер?

Перш за все у великому різноманітті цього декору. Відтепер можна не лише обрати привабливий для ока малюнок, а й відтворити на шпалерах бажане зображення, надати йому 3D-ефекту й модифікувати зображення відповідно до особливостей приміщення так, аби фотошпалери приховували недоліки дизайну й вигідно підкреслювали його переваги.

Крім того, до списку плюсів також можна зарахувати наступні пункти:

-          візуально збільшують приміщення;

-          створюють фальш-декор, елементом якого може виступати вікно, тераса, камін тощо;

-          доповнюють загальну стилістику;

-          роблять акцент на певній зоні інтер’єру;

-          є бюджетним та одним з найбільш простих способів «освіжити» дизайн.

Наша пропозиція

Якщо ж ви плануєте обрати для оздоблення свого приміщення стильні елементи інтер’єру, радимо звернути увагу на асортимент сайту нашого онлайн-магазину меблів «Брістоль». За детальною інформацією сміливо звертайтесь за номерами гарячої лінії або пишіть на електронну скриньку.

« Повернутись