Камін у будинку: можливі варіанти, їхні переваги й недоліки

10.01.2019  |  Статті

Для більшості людей камін – це синонім до затишку й домашньої теплої атмосфери. Саме тому цей пристрій нерідко використовується для доповнення не лише дач та приватних будинків, а й квартир.

Різновиди камінів

1. Класичний.

Цей варіант являє собою звичний для всіх нас викладений з каміння, чавуну чи іншого міцного матеріалу камін. Для його функціонування використовують дерево. Вид саме цього каміна виникає в нашій уяві при думці про домашній затишок.

Такий камін – чудовий варіант для приватного будинку чи дачі і не найкращий для квартири. Не у кожному житловому приміщенні в баготоповерховому будинку знайдеться місце для облаштування цього пристрою згідно з усіма правилами безпеки, виведення димоходу й зберігання дров.

2. Газовий.

Не менш поширений на сьогоднішній день варіант. Процес його установки дещо простіший порівняно з попереднім варіантом, проте все одно потребує значних зусиль з боку господарів та узгодження з відповідними службами. З переваг: цей камін зможе не лише дозволити відчути тепло вогнища, а й насолоджуватись його виглядом.

3. Біокамін.

Біокамін чи екокамін – один з найбільш виграшних варіантів як для приватних будинків, так і для квартир. З цим пристроєм набагато менше труднощів, ніж з газовим чи дров`яним, адже суть його роботи – у використанні палива без виділення диму. Простота експлуатації та оригінальний зовнішній вигляд – відчутні плюси такого варіанту. З мінусів – висока вартість.

Біокамін може бути частиною інтер`єру у якості окремого предмету, вбудованого в стіну, розміщеного по центру кімнати тощо.

4. Електричний.

Для установки цієї моделі необхідно лише трохи вільного простору й розетка поряд з ним. Електричні каміни не гірше за класичні варіанти можуть допомогти у створенні затишної атмосфери вдома. В деяких сучасних моделях можна регулювати потужність вогню й гучність звуку потріскування дров.

5. Фальшкамін.

Цей камін не дасть вам можливості відчути тепло вогню, проте зможе стати цікавим доповненням дизайну кімнати. Така модель являє собою частину стіни, декоровану гіпсокартоном. Для оздоблення використовують свічки, сушені чи живі квіти – все, що здається доречним для оформлення конкретного інтер`єру.

Місце розташування каміна

Камін – це той предмет інтер`єру, який неодмінно буде центром уваги і гостей, і самих мешканців. В залежності від площі та особливостей приміщення цей пристрій можна розташовувати по-різному.

Серед можливих варіантів:

-          пристінний камін;

Розміщуюючи його під однією з стін, можна полегшити собі процес установки димоходу. Такі каміни мають вишуканий вигляд, проте займають досить багато простору у кімнаті.

-          вбудований камін;

Підходить лише для приватних будинків та дач, оскільки будується одночасно з будинком.

-          кутовий камін;

Один з найбільш компактних рішень. Сучасний вигляд дозволяє такому каміну стати частиною функціонального інтер`єру.

-          та острівний.

Такий камін розміщується по центру приміщення на невеликій площадці. Займає багато місця, проте має привабливий вигляд й вирізняється своєю функціональністю.

Особливості використання камінів

Від того, наскільки правильно у житловому приміщенні буде встановлено камін залежить не лише естетичність загального інтер`єру, а й безпека жителів.

Що стосується приватних будинків, то тут немає жодних обмежень для використання каміна. При правильному монтажі й дотриманні протипожежних та будівельних норм цей опалювальний пристрій буде служити на славу впродовж багатьох років, приносячи вам та вашій родині затишок та тепло. Найбільш поширеним в приватних будинках та дачах є класичний варіант дров`яного каміна.

Облаштувати камін в квартирі – справа дещо складніша. Оскільки дров`яний чи газовий камін потребує наявності димоходу, в квартирах рекомендовано використовувати електричний камін чи біокамін. Перший варіант розміщується в житловому приміщенні більшою мірою у якості декоративного елементу, а другий слугує і опалювальним пристроєм і доповненням дизайну.

При облаштуванні інтер`єру з каміном варто пам`ятати, що поряд з опалювальним пристроєм не повинно знаходитись жодних предметів з легкозаймистих матеріалів.   

Що ми пропонуємо

Незалежно від того, який камін ви оберете для свого будинку чи квартири, не менше уваги слід приділити й меблям. Магазин Брістоль готовий запропонувати вашій увазі продукцію від найкращих українських меблевих компаній. В нашому онлайн-магазині ви зможете не лише підібрати бажаний для себе варіант, а й купити меблі за доступною ціною, витративши на це лише кілька хвилин.

« Повернутись